تغذیه و رژیم های غذایی

رژیم لاغری نظامی

رژیم غذایی نظامی

رژیم غذایی نظامی در حال حاضر یکی از محبوب ترین “رژیم های غذایی” در جهان است. ادعا می شود این رژیم به شما در کاهش وزن سریع ، حداکثر 10 پوند (4.5 کیلوگرم) در یک هفته کمک می کند.این رژیم غذایی یک رژیم ارزان نیز به شمار می آید.لازم نیست شما کتاب ، مواد غذایی گران قیمت یا مکملی بخرید.!

رژیم نظامی

اما آیا این رژیم در واقع کارایی دارد و آیا این چیزی است که باید امتحان کنید؟ در این مقاله تمام آنچه شما باید در مورد رژیم نظامی بدانید را باهم مرور می کنیم.

رژیم نظامی چیست؟

رژیم نظامی ، که رژیم غذایی 3 روزه نیز نامیده می شود ، یک رژیم کاهش وزن است که می تواند به شما در کاهش 10 پوند در هفته کمک کند.برنامه رژیم غذایی نظامی شامل یک برنامه غذایی 3 روزه و به دنبال آن 4 روز مرخصی است ، و چرخه هفتگی بارها و بارها تکرار می شود تا اینکه به وزن هدف خود برسید.طرفداران این رژیم غذایی ادعا می کنند که این برنامه توسط متخصصان تغذیه در ارتش ایالات متحده طراحی شده است تا سربازان به سرعت به اهداف خود برسند.با این حال ، واقعیت این است که این رژیم غذایی وابسته به هیچ نهاد نظامی و دولتی نیست.

رژیم نظامی چندین نام دیگر از جمله رژیم دریایی ، رژیم ارتش و حتی رژیم غذایی بستنی را نیز دارد.

در واقع رژیم غذایی نظامی یک رژیم لاغری کم کالری است که گفته می شود فقط در یک هفته باعث کاهش چشمگیر وزن شما خواهد شد.

این رژیم غذایی چگونه کار می کند؟

رژیم غذایی 3 روزه در حقیقت طی یک دوره 7 روزه به 2 مرحله تقسیم می شود.برای 3 روز اول ، شما باید یک وعده غذایی کم کالری را برای صرف صبحانه ، ناهار و شام خود دنبال کنید اما نکته اینجاست که هیچ میان وعده ای بین وعده های اصلی در این رژیم وجود ندارد!!کل کالری دریافتی در این مرحله تقریباً 1100-1400 کالری در روز است.که این میزان کالری  بسیار کمتر از میانگین مصرفی در بزرگسالان است.

برای 4 روز باقی مانده از هفته ، به شما توصیه می شود که سالم بخورید و همچنان کالری خود را کم نگه دارید. اما نه به اندازه 3روز قبل!!طرفداران رژیم ادعا می کنند شما می توانید رژیم غذایی را چندین بار تکرار کنید تا اینکه به وزن هدف خود برسید.

بنابراین دقت کنید که3 روز اول رژیم غذایی نظامی دارای یک برنامه غذایی مشخص و شامل محدودیت کالری است اما در 4 روز باقیمانده شما با محدودیت کمتری رو به رو هستید.

نمونه برنامه غذایی:

نمونه ای از برنامه 3 روزه رژیم غذایی نظامی را با آزولف مرور کنید.

  • روز اول:

این برنامه غذایی برای روز 1 است و در حدود 1400 کالری است.

رژیم نظامی

صبحانه:

یک تکه نان تست با 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی.

نصف گریپ فروت.

یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری).

ناهار:

یک تکه نان تست.

نصف فنجان ماهی تن

یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری).

شام:

85 گرم گوشت با یک فنجان لوبیای سبز.

یک سیب کوچک

نصف موز.

یک فنجان بستنی وانیلی.

  • روز دوم:

این وعده های غذایی روز دوم است و حاوی   1200 کالری است.

 

صبحانه:

یک تکه نان تست.

یک تخم مرغ آب پز.

نصف موز.

یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری).

 

ناهار:

یک تخم مرغ آب پز.

یک فنجان لپه.

5 کراکر نمکی.

یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری).

military diet

شام:

دو عدد هات داگ

نصف فنجان هویج و نصف فنجان کلم بروکلی.

نصف موز.

نصف فنجان بستنی وانیلی.

 

  • روز سوم:

برنامه برای روز سوم آورده شده است ، که بالغ بر 1100 کالری دارد.

 

صبحانه:

یک تکه 1 پنیر چدار.

5 کراکر نمکی.

یک سیب کوچک

یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری).

 

ناهار:

یک تکه نان تست.

یک تخم مرغ ، هرجور مایلید آن را آماده کنید.

یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری).

 

شام:

یک فنجان ماهی تن

نصف موز.

1 فنجان بستنی وانیلی.

تا زمانی که هیچ کالری از قند یا خامه اضافه نکنید ، می توانید هرچقدر مایلید قهوه یا چای میل کنید. فراموش نکنید که آب زیادی بنوشید.

 

4 روز باقی مانده

بقیه هفته نیز شامل رژیم گرفتن است.در این روز ها میان وعده ها مجاز هستند و هیچ محدودیتی در گروه های غذایی وجود ندارد. با این حال ، به شما توصیه می شود که اندازه های خود را محدود کرده و کل کالری دریافتی را زیر 1500 در روز نگه دارید.هیچ قانون دیگری برای 4 روز رژیم باقی مانده وجود ندارد.بنابراین 3 روز اول رژیم غذایی دارای یک منوی تنظیم شده است ، در حالی که 4 روز دیگر محدودیت کمتری دارد. اما شما هنوز هم به مدت 4 روز باقی مانده به خوردن سالم و محدود کردن کالری باید ادامه دهید.

جایگزینی مواد غذایی در مرحله 3 روزه برای افرادی که دارای محدودیت در رژیم غذایی هستند مجاز است اما وعده ها باید همان کالری را داشته باشند.به عنوان مثال ، اگر آلرژی به بادام زمینی دارید ، می توانید کره بادام زمینی را با کره بادام تعویض کنید.اگر گیاهخوار هستید نیز می توانید 1 فنجان تن را با مقداری بادام تعویض کنید.مهم این است که کالری ها یکسان باقی بمانند. اگر برنامه غذایی را به هر طریق تغییر دهید ، باید کالری حساب کنید.

آیا رژیم نظامی علمی است؟

هیچ مطالعه ای در مورد رژیم نظامی نشده است. با این حال ، یک فرد متوسط ​​به احتمال زیاد به دلیل محدودیت هفتگی کالری ، چند کیلو با این رژیم غذایی از دست خواهد داد.با این حال ، طرفداران این رژیم غذایی ادعا می کنند که  وعده های این رژیم غذایی جوری ترکیب شده اند که این ترکیبات باعث افزایش متابولیسم شما و سوزاندن چربی می شوند ، اما حقیقت این ادعاها مشخص نشده است.

قهوه و چای سبز حاوی ترکیباتی هستند که می توانند سوخت و ساز بدن را کمی افزایش دهند.ولی اگر به کلیه غذاهای موجود در این  برنامه غذایی توجه کنید ، به نظر نمی رسد رژیم غذایی چربی سوزی باشد.

غذاهای سرشار از پروتئین ، سوخت و ساز بدن را بیشتر از سایر غذاها تقویت می کنند. اما بیشتر وعده های غذایی رژیم غذایی نظامی از پروتئین کم و کربوهیدرات زیاد است که ترکیب بدی برای کاهش وزن است.

برخی افراد همچنین ادعا می کنند که این رژیم فواید سلامتی مشابهی با روزه داری متناوب دارد. در حالیکه، هیچ شباهتی با رژیم روزه ای دیده نمی شود، بنابراین این نادرست است.

 

در نتیجه:

آزولف: رژیم نظامی می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند زیرا کالری بسیار کمی دارد. با این حال ، هیچ مزیت خاصی ندارد که آن را نسبت به سایر رژیم های محدود کننده کالری موثرتر کند.

military diet

 

آیا رژیم غذایی نظامی ایمن و پایدار است؟

رژیم نظامی احتمالاً برای یک فرد میانسال ​​بی خطر است.با این حال ، اگر قرار است ماهها  از این رژیم پیروی کنید ، محدودیت شدید در کالری می تواند شما را در معرض کمبود مواد مغذی قرار دهد.این امر به ویژه در صورتی که در روزهای آزاد هفته  به طور منظم سبزیجات و سایر غذاهای با کیفیت میل نکنید ، صادق است.

علاوه بر این ، خوردن هات داگ ، کراکر و بستنی هر هفته می تواند باعث مشکلات متابولیکی شود. غذای دارای ارزش غذایی کم  نباید یک قسمت منظم از رژیم غذایی شما باشد.از نظر پایداری ، این رژیم بسیار ساده انجام می شود. و باعث تغییر عادت و سبک غذایی شما در طولانی مدت نمی شودو فقط به مدت کوتاهی به قدرت اراده نیاز دارد.گفته می شود ، احتمالاً به شما كمك نمی كند كه کاهش  وزن را طولانی مدت نگه دارید زیرا به شما كمك نمی كند عادات خود را تغییر دهید.

آیا واقعاً می توانید با این رژیم غذایی در یک هفته 4.5 کیلوگرم از دست بدهید؟

این رژیم محبوبیت زیادی پیدا کرده زیرا ادعا می کند در یک هفته می توانید 10 پوند (4.5 کیلوگرم) از دست دهید.از لحاظ تئوریکی ، این میزان کاهش وزن برای افراد دارای اضافه وزن که کالری را به شدت محدود می کنند ممکن است. با این حال ، بیشتر کاهش وزن به دلیل از بین رفتن آب است نه چربی.

با کاهش ذخایر گلیکوژن بدن ، وزن آب به سرعت کاهش می یابد ، که این در صورت محدود کردن کربوهیدرات ها و کالری ها اتفاق می افتد.این امر در ابتدا خوب به نظر می رسد ، اما وقتی دوباره غذا خوردن را دوباره شروع کردید ، دوباره وزن پیدا می کنید.

 

در نتیجه:

از دست دادن 10 پوند در هفته امکان پذیر است. با این وجود ، بیشتر اینها وزن آب خواهد بود ، که با شروع به طور عادی غذا خوردن دوباره باز می گردد.اگر می خواهید چند کیلو سریع از دست بدهید ، رژیم غذایی نظامی می تواند کمک کند.اما به احتمال زیاد شما نیز خیلی سریع وزن خود را دوباره به دست خواهید آورد.

 

آزولف:اگر در مورد کاهش وزن  جدی هستید ، بسیاری از روش های کاهش وزن وجود دارد که بسیار بهتر از رژیم نظامی هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن